ENERGETAB 2016 Bielsko-Biała 13 - 15 września

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe FlashPIPT
Swiatowy dzień targów
Energetab - targi daja wiecej
Ogólnopolska kampania Polskiej Izby Przemysłu Targowego promuje ideę chodzenia na targi

Słoneczne targi energetyczne ENERGETAB 2016

Na zakończonych 15 września 2016 r. międzynarodowych targach energetycznych ENERGETAB 2016 swoje najnowsze produkty zaprezentowało 750 wystawców z 22 krajów Europy i Azji. Ekspozycje targowe zajęły prawie 4 ha urokliwie położonego terenu u stóp Dębowca i Szyndzielni.

migawki filmowe z Energetab 2016

Licząc na wzrost inwestycji i robót modernizacyjnych w energetyce, wystawcy starali się na tych największych w tej branży w Europie Środkowej targach pokazać swoje najnowocześniejsze maszyny, urządzenia, aparaty czy technologie, służące zwiększeniu niezawodności przesyłania energii elektrycznej oraz podniesieniu efektywności jej wytwarzania i użytkowania.


Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: stacje transformatorowe, rozdzielnice, wyłączniki, przekładniki, kable i przewody, odnawialne źródła energii, aparaty i systemy pomiarowe, systemy automatyki, przesyłania i obróbki informacji, urządzenia UPS, agregaty prądotwórcze i napędy, słupy linii nN, SN a nawet 110 kV, źródła światła wykorzystujące technologię LED oraz gustowne oprawy, cała gama specjalistycznych pojazdów, podnośników i narzędzi oraz wiele innych wyrobów czy oferowanych usług.

Praktycznie, prawie na każdym stoisku można było dostrzec ciekawe, innowacyjne rozwiązania - niektóre zrozumiałe być może tylko dla wąskiej grupy specjalistów. Nie brakowało też urządzeń i systemów wspomagających produkcję energii z OZE, mimo pewnego wyhamowania tych inwestycji w tym roku.

Targom towarzyszyły konferencje i seminaria oraz kilkanaście prezentacji firmowych a także wiele mniej formalnych spotkań wystawców z ich kontrahentami, w tym z licznie reprezentowanymi przedstawicielami największych inwestorów i wykonawców budów energetycznych.

Wysokim poziomem merytorycznym odznaczały się Warsztaty zorganizowane przez Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, na których zostały omówione zagadnienia monitorowania i ocen stanu technicznego stacji transformatorowych SN/nn i rozdzielnic WN, automatycznej lokalizacji uszkodzeń w sieciach SN oraz automatyzacji przełączeń w tych sieciach.
Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłym roku, konferencję zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne na tematy związane z technologiami Smart Grid. Jeden z paneli zorganizowała Agencja Czech Trade, starającą się o wzmocnienie kooperacyjnych związków polskich i czeskich producentów.
Swoją obecność zaznaczyło też Stowarzyszenie Elektryków Polskich starając się utworzyć radę współpracy firm przemysłu elektrotechnicznego i energetyki.

Spośród 55 innowacyjnych produktów zgłoszonych do konkursu "na wyróżniający się produkt prezentowany na targach", komisja konkursowa Pucharem Ministra Energii wyróżniła "system automatyzacji FDIR w oparciu o reklozer THO-RC27 zgłoszony przez firmę ZPUE S.A./ Grupa Koronea.
Nagrodą Prezydenta Bielska-Białej w postaci rzeźby "energetyczny człowiek" autorstwa artysty Bronisława Krzysztofa wyróżniono oprawy oświetleniowe CUDDLE z dedykowanymi wysięgnikami produkowane przez Zakład Produkcji Sprzętu Oświetleniowego "ROSA".
Natomiast statuetkę "Lwa" Fundacji im. Kazimierza Szpotańskiego nagrodzono "równoległy filtr aktywny wyższych harmonicznych (APF-100) zgłoszony przez firmę ELSTA ELEKTRONIKA z Wieliczki.

Jak zwykle, dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Strategicznego Partnera targów - TAURON Dystrybucji S.A., na którym w tym roku zachęcano do korzystania z pojazdów elektrycznych. Biorąc udział w organizowanym tam konkursie można nawet było wygrać przejażdżkę elektrycznym samochodem osobowym. Mówiąc o elektrycznych pojazdach warto wspomnieć, iż firma ELECTRUM z Białegostoku na targach przekazała miastu Bielsko-Biała stację ładowania elektrycznych samochodów.

Sporym zainteresowanie wśród zwiedzających cieszył się konkurs multimedialny – zorganizowany po raz pierwszy na targach. Wystawcy, którzy zdecydowali się być sponsorami cennych nagród wykorzystali go jako dodatkowe narzędzie marketingowe podczas prezentacji swojej oferty na targach. Około 1,5 tys. zwiedzających zalogowało się ze swojego smartfona do specjalnej sieci wifi i wzięło udział w konkursie. Natomiast tych , którzy dobrze oraz szybko odpowiedzieli na niełatwe pytania zaskoczyła wysoka wartość nagród, bo były to na przykład: smartwatch, złoty zegarek, tablet, elektroniczne czytniki dokumentów, itp. Zainteresowanie z jakim wśród zwiedzających targi spotkały się konkursy multimedialne z pewnością zwróci uwagę wystawców przyszłorocznych targów ENERGETAB na tę nową i atrakcyjną formę promowania swojej firmy i jej nowości produktowych.

Z tymi najnowszymi ofertami producentów postanowiło w tym roku zapoznać się około 20 tysięcy zwiedzających z kraju i zagranicy - korzystając przy okazji ze słonecznej pogody. A podział zawiedzających zw wzgledu na branżę można zobaczyć tutaj.

Dziękując wszystkim uczestnikom za tak liczny udział w bardzo udanych tegorocznych targach ich organizator targów - ZIAD Bielsko-Biała zaprasza wystawców jak i zwiedzających do udziału w kolejnej – tym razem jubileuszowej, bo 30 edycji targów ENERGETAB w dniach od 12-14 września 2017 r.
Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

tauron

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

MG
UM Bielsko-Biała
Prezydent Miasta Bielska-Białej
SEP
Prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich
logo ptpiree
Polskie Towarzystwo Przesyłu
i Rozdziału Energii Elektrycznej


pse

logo pge eo

pse
Polskie Stowarzyszenie Elektroinstalacyjne

logo pge
Izba Gospodarcza Energetyki i Ochrony Środowiska
pige
Polska Izba Gospodarcza Elektrotechniki
polska izba na rzecz kolei
Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei